אחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק, ועם זאת הקשים ביותר, הוא איש מכירות. אין עסק שאין לו אנשי מכירות, ובלעדיהם אין לו למעשה הצדקה. תחום המכירות פתוח בפני כל אדם, ואינו דורש השכלה מיוחדת, עם זאת הוא אינו מתאים לכל אחד, ואלה שכן ניחנו בכישורים המתאימים זקוקים להכשרה. הדרכת אנשי מכירות מקצועית וטובה יכולה למנף את העסק לרמות גבוהות של הצלחה, ולכן לא כדאי להקל ראש בעניין. מנהל המכירות מוצלח ככל שיהיה בתחומו, לא בהכרח יודע כיצד להעביר את הכישרון והמיומנות לעובדיו, ולכן כדאי מאוד להשקיע במדריכים מקצועיים, ואין ספק שההשקעה תוחזר תוך זמן קצר, בזכות ההכשרה הטובה שקיבלו עובדיו. ישנם כמה שלבים להפיכת עובדי מכירות למקצועניים אמיתיים.

 

קליטת עובדים
השלב הראשון הוא בחירה נכונה של העובדים העתידיים. כפי שציינו, לא כל אחד מתאים לתחום המכירות, ודרושים לכך מספר תכונות אופי בסיסיות. את המיומנות אפשר לפתח, וזו תגיע בשלבים הבאים, אך הכישורים הבסיסיים חייבים להיות באדם בכדי להצליח במכירות. בחירה לא נכונה של עובד, יכולה להביא לתסכול מאוד גדול שלו, ולבזבוז משאבים מצד העסק.
הדרכת אנשי מכירות
לאחר שקלטנו את העובדים, עלינו לספק להם הכשרה מקצועית, הן בכל הקשור למוצר אותו הם מוכרים, והן ברכישת מיומנויות מכירה. הדרכת אנשי מכירות היא כלל בסיסי להצלחתם, ובלעדיה, גם עובד טוב יכול להיכשל במשימתו, ואלה שכן יביאו תוצאות, לא יצליחו להגיע להישגים גבוהים במיוחד.

 

ליווי וחניכה
לאחר ההכשרה המקצועית, העובד צריך לקבל ליווי על מנת לסייע לו ליישם את הכלים שקיבל. בזכות חניכה צמודה ומשוב חיובי מתמשך, איש המכירות מפנים את שלמד, ומקבל את פתיחת הדלת להגיע להישגי מכירות מרשימים.
תמריצים מתגמלים
אחד הכללים החשובים ביותר הוא לתמרץ את איש המכירות בצורה כזו שתעודד אותו להגיע להישגים גבוהים. שיטת המדרגות היא הגישה המוצלחת ביותר לתמרוץ עובד, והיא מספקת לו קרקע פוריה להשקיע במלוא המרץ בכל יום של עבודה.
המקום להתמקצע
כדי למקצע את העובדים על ידי הדרכת אנשי מכירות יש צורך במומחים. “פשוט למכור” מביאה בפניכם את הדרך הבטוחה להביא את אנשי המכירות של העסק שלכם להצלחה מרשימה במיוחד. אצלנו נמצאים טובי המומחים בתחום, המצטיינים הן במיומנויות מכירה והן בשיטות הוראה, כך שכל אחד מעובדיכם יוכל לקבל את הכלים המתאימים הנדרשים לו לספק את הסחורה.