אחד המקצועות השכיחים ביותר בשוק הוא אנשי מכירות. כל מי שמחפש עבודה יודע שרוב ההצעות קיימות בתחום הזה. הניסיון של רבים הראה שקשה מאוד להגיע לרמות מכירה טובות, ורק הטובים ביותר מצליחים. אך האמת היא הפוכה – סדנאות מכירה יכולות בקלות להפוך כל אדם למוכר טוב, בתנאי כמובן שיש בו כישורים בסיסיים. יש כמה פרמטרים שעליהם בנויה ההצלחה, ודווקא בהם אנשי מכירות רבים נופלים. אחד מהכללים החשובים ביותר המאפשרים לאיש מכירות להצליח, הוא לתת ללקוח למכור לעצמו את המוצר.

 

להפסיק לדבר הרבה
הטעות הנפוצה של אנשי מכירות רבים היא כמות המילים שהם אומרים במהלך מכירה. אנחנו הישראלים אוהבים מאוד לדבר, וכשהבמה שלנו אנו יודעים לנצל זאת. אך בעולם המכירות, אולי החוצפה הישראלית מסייעת, אבל לא הדיבור שאינו נגמר. איש מכירות השואף להגיע להישגים טובים, צריך לאמן את עצמו להמעיט בדיבור. ולא לטעות ולחשוב שיש לייצר זמני שתיקה, בהם נותנים ללקוח לחשוב. גם זו תהיה טעות. החוכמה היא לדבר בשאלות. סדנאות מכירה יוכלו בקלות ללמדכם איך עושים זאת.

 

תנו ללקוח לדבר
הסתכלו אחורה על כל הדברים שקניתם עד היום, או שימו לב מעכשיו לכל קנייה שאתם מבצעים. מה גרם לכם לקנות מוצר זה ולא אחר? האם הרגשתם בהבדל בשיחת המכירה שעשו לכם? כמה אתם דיברתם וכמה איש המכירות דיבר במוצרים שקניתם ובמוצרים שלא קניתם? סביר שתיווכחו כי רוב המוצרים שקניתם, נרכשו בסופה של שיחת מכירה בה אתם דיברתם רוב זמנה, או חלק ניכר ממנה.

 

סדנאות מכירה – מלמדים אסטרטגיות
האסטרטגיה היא פשוטה – איש המכירות צריך להוסיף שאלה בסופו של כל משפט שלו, ולתת ללקוח את האפשרות לענות. אך יש גם חשיבות גדולה למה שואלים. השאלות שצריכות להישאל, הן שאלות המחייבות תשובה חיובית. המטרה שצריכה לעמוד לנגד עיניו של איש המכירות היא “לתת ללקוח למכור לעצמו”. ככל שהלקוח יענה בצורה חיובית על הצורך שלו ועל המוצר שאתה מציע, כך הוא ישכנע את עצמו לרכוש את המוצר, והמכירה תהיה בכיס שלך. נשמע מסובך? נכון, מקריאת מאמר יהיה קשה ליישם, אך סדנאות מכירה של “פשוט למכור” יתנו לך את כל הכלים והמיומנויות להם אתה זקוק כדי להצליח ליישם זאת ובקלות יתרה.