רבים מאנשי המכירות מתייאשים מהר מאוד מתפקידם, אחרי שמגלים כי אינם מצליחים לבצע את משימתם בהצלחה. אם איש המכירות אינו מודע לכך, הממונה עליו כבר ישים לב לכך ויתן לו מעט כלים במקרה טוב, או ישחרר אותו מתפקידו במקרה הרע. סדנת מכירות מקצועית, המועברת על ידי מנחים מן השורה הראשונה, אשר אינם מפחדים מהצלחה, היא הפתרון הטוב ביותר שכל מעסיק יכול להשתמש בו, ובקלות לעלות את הישגי עובדיו.

 

יש לי ידע רב במכירות, מדוע אני צריך להזמין סדנת מכירות חיצונית לעובדים שלי?
אין ספק שמנהלי מכירות מגיעים לתפקידם בעקבות הצלחה מרשימה בביצועי המכירות שלהם עצמם. אך אין זה אומר שאם אתה איש מכירות טוב או מנהל מכירות מעולה, לא מן הכרח שאתה יודע ללמד. לכן, כדאי להשאיר את עבודת ההוראה למומחים. עוד שני שיקולים שכדאי שתיקח בחשבון, כמנהל מכירות זמנך עמוס ביותר ואין לך את הזמן להשקיע בכל עובד ועובד את המקסימום כדי שיגיע להישגים גבוהים. זמן ההכשרה שאתה מקדיש לעובדיך בא על חשבון משימות אחרות שאתה צריך לבצע, וזוהי פריבילגיה יקרה מאוד למנהל מכירות. השיקול הנוסף שצריך לחשוב עליו הוא הטבע האנושי. לאנשים קשה מאוד להשתחרר ליד הממונים עליהם, לכן סדנת מכירות שתועבר על ידי מנהל , תביא את העובדים להרגיש עצורים ולהימנע מלהיות שותפים מלאים למתרחש. לעומת זאת בחברת מנחה חיצוני ועמיתים, ירגישו משוחררים יותר וחופשיים להשתתף בצורה מלאה בסדנה, ולהפגין את תכונותיהם וכישוריהם בצורה טובה.

 

בוחרים בסדנה ומנצחים את השוק
“פשוט למכור” הופכת כשמה את עניין המכירות לפשוט ביותר. אצלנו נמצאים טובי המנחים, ובעזרת סדנאות המכירה שלנו עובדיך יוכלו להאמין בעצמם, לרכוש את הביטחון הדרוש לאיש מכירות, להבין את פסיכולוגיית הלקוח העומד מולם, לנתח אותה בזמן אמת, לזהות את צרכיו, ולהגיד לו בדיוק את מה שהוא צריך לשמוע כדי להגיד כן. עובדיך ילמדו כיצד למכור צורך ללקוח פוטנציאלי, ולהפוך את המוצר הנמכר כהפתרון המושלם עבור צורך זה, כך שאף לקוח לא יוכל להגיד לו לא. ברמה המחלקתית תוכל להיות סמוך ובטוח, כי גרף המכירות יעלה משמעותית, וזאת כי נדאג לכך כי הישגי המחלקה לא יפלו על כתפיהם של אחוז קטן מתוך אנשי המכירות במחלקתך, אלא יתחלקו בין כל העובדים, כשכל אחד מהם, תורם באופן משמעותי להצלחה המחלקתית. סדנת מכירות מקצועית ומוצלחת היא הכלי שלך להבטיח את התרוממות המכירות והצלחת המחלקה כולה.