יש לי חבר בן ארבעים וארבע שלא מזמן פוטר מעבודתו. לפני שבוע נפגשנו על כוס בירה וככל שהבירה זרמה בעורקיו כך רבו תלונותיו על שוק העבודה. “המעסיקים מחפשים רק אנשים צעירים”, התלונן. ” הם חושבים איך לשלם פחות משכורת. ניסיון וגיל כבר לא משחקים תפקיד. הכל זה יופי וכסף.” סיכם את כל בעיותיו.

“למה שלא תרשם לקורס מקצוענים במכירות?” שאלתי אותו. “מכירות? מה פתאום מכירות? אני איש היי-טק מה לי ולמכירות?”

קורס מכירות למקצוענים

את המשפט הזה אני שומע כבר קרוב לעשרים שנה. מה פתאום מכירות? בעקבות אותה שיחה החלטתי לשתף גם אתכם במסקנות שנצברו במשך יותר מעשרים שנה באימון, גיוס והדרכת אנשים להשגת הצלחה. מנקודת המבט שהכל זה מכירות, החיים הופכים להרבה יותר פשוטים. כי בשורה התחתונה הרבה יותר פשוט למכור.

כולנו שואפים למצב בו: אין דאגות, אין פחדים ועל פי מדרג הצרכים של מסלאו כל הצרכים הבסיסיים שלנו מסופקים. למעשה, רובנו קרובים מאוד למצב זה ויחד עם זאת אנחנו לא מאושרים. נכון, יש דאגות ביטחוניות, אבל בדרך כלל בחיי היום יום, למעט זמנים מיוחדים, אנחנו לא עסוקים בזה.

מידי פעם אנו מאותגרים על ידי החיים עצמם, האירועים  שקורים לנו או לקרובים לנו שמוציאים אותנו מ’אזור הנוחות’ שלנו. שווי המשקל, האיזון בחיינו מופר ואנחנו שואפים להחזיר אותו במהירות.

פיטורין, חיפוש עבודה, העלאת שכר, שיפור המצב העסקי, שיפור המצב הכלכלי, מתחרה חדש (זה יכול להיות בהקשר של ארגון או של בן אדם – עובד המתחרה עמי על מישרה נחשקת), מחלה, תאונה, כל אלה הנם אירועים המאתגרים אותנו לפעולה.

אך לא כל אירוע המשפיע על מצבנו הכלכלי מדרבן אותנו לפעולה. ישנם הרבה מאוד מצבים שאינם קשורים ישירות למצבנו הכלכלי, ועם זאת הם מדרבנים אותנו לפעולה. למשל מציאת בן או בת זוג, הילדים שלנו, קרובי המשפחה, דברים שחשובים לנו כמו: הערכים שלנו, הבריאות שלנו ושל קרובינו ועוד..

מנקודת המבט של מכירות, בכל הדוגמאות שפרטתי כישורי מכירה מקצועניים ישפרו דרמטית את יכולת ההתמודדות שלנו ובודאי את הישגינו. במהלך שנות עבודתי למדתי,  שהכי קשה לאנשים – זה למכור את עצמם.

אבל הרי זה בדיוק מה שנדרש ממני לעשות כאשר אני מחפש עבודה, בן או בת זוג, העלאה במשכורת, להשיג את הרופא הכי טוב עבור משפחתי, ללמד את הילדים שלי להיזהר בכביש  ועוד המון דברים אחרים… כל איש מכירות מקצוען יודע, שבכדי למכור את המוצר שלו הלקוח חייב לקנות ראשית כל את איש המכירות עצמו.

סיפרתי לחבר שלי את השקפת עולמי. הסברתי לו, שהוא עצמו הנו מוצר איכותי ויקר בשוק תחרותי. אם לא יפעיל כישורי מכירה מתקדמים – יהיה לו קשה למכור את המוצר מבלי לתת הנחה. נתתי לו דוגמאות מהתלמידים שלמדו בקורס “מכירות למקצוענים”. האמא ששיפרה את התיקשורת עם הבת שלה והן כעת החברות הכי טובות ; המנהל שהבין איך למכור לעובדים שלו את המוצרים, וחסך עשרות אלפי שקלים בפירסום ;הנהג שהפך למנהל המכירות ; הברמנית שקיבלה העלאה בשכר למרות “שאצלנו כל הברמנים מקבלים אותו דבר” ; הבחור שלמד את תורת הפיקים ובאותו ערב התחיל עם בחורה…. והצליח.

קורס מקצוענים במכירות אינו מיועד רק למי שרוצה להצליח במכירות. קורס מכירות למקצוענים מתאים לכל מי שרוצה להשיג יותר בחייו. קורס מכירות למקצוענים – למי שרוצה להצליח!

הצטרפתי לקורס מקצוענים במכירות בציפייה לצאת מעט משגרת היום יום וללמוד תחום שקרוב לליבי. אני מריץ חברה מצליחה כבר למעלה מ-6 שנים, ובשל השגי, עד לפני כחודשיים חשבתי שאני יודע את נושא המכירות על בוריו, אך במהלך הקורס, לא רק שגיליתי עולם שלם שהיה חדש לי, אלא גם התחלתי ליהנות ולהעריך את העבודה החשובה הזאת.

__________________________________________________________________________________________

אלעד פיש

לקחתי קורסים אחרים בעבר בארץ ובחו”ל, אבל אני חייב לציין שאין עוד קורס כמו קורס המכירות למקצוענים .

התכנים היו מעולים. הצלחתם לדחוס הרבה מהעולם הזה לתוך עשרה שיעורים מרתקים והייתם קשובים לצרכים של כל אחד ואחד מאיתנו. אני מניח שהייתם רוצים הערות לשיפור, אך לצערי אין לי. מבחינתי היה מעולה. רונן; היית לי להשראה ואחרי כל שיעור איתך המוח שלי עבד שעות נוספות. את התוצאות אני כבר רואה בשטח, והעבודה, הלמידה והשיפורים ימשכו לעד. אני ממליץ בחום לכל אחד לעבור את הקורס הזה – גם אם אין לו קשר ישיר למכירות.

תודה מקרב לב,
אלעד פיש

___________________________________________________________________________________________