ההמשך למי יכול להיות איש מכירות מקצוען

קיבוצניק אחד חלם להיות איש מכירות. הוא קרא כל ספר וכל פוסט שנכתב בנושא. השקיע את רוב כספו בקורסים: קורס מכירות, קורס מנהלי מכירות, קורס זבנים, קורס לסוכנים, קורס מנהלי תיקי לקוחות וכו’. מכל מה שלמד הבין שהכי קשה זה להיות זבן בחנות. זאת בעיקר משום שההשפעה של איש המכירות על הלקוח לכאורה קטנה יותר. הקיבוצניק שלנו החליט שהוא יהיה הזבן הטוב ביותר בעולם. מכיוון שבישראל אין אפשרות אמיתית לממש את החלום, נסע לארה”ב וניסה להתקבל לעבודה באחד מבתי הכל-בו הגדולים. היכן שניתן לקנות משרוך נעל ועד רכב 4X4 מהודר. הוא עבר מכלבו לכלבו ואף אחד לא הסכים להעסיק אותו. אם בגלל שלא היה לו ניסיון קודם ואם בגלל שהאנגלית שלו לא היתה מהמשובחות. לבסוף להתקבל ליום התנסות בבלומינגדיילס. מנהל כוח האדם הסכים ליום ניסיון ללא שכר.

בסוף היום נגש אליו המנהל ושאל לכמה לקוחות מכרת היום? לאחד ענה הקיבוצניק. אחד?! שאג המנהל. אתה יודע שכל זבן מתחיל אצלנו מוכר לפחות ל- 20  או 30 לקוחות ביום?!. חכה רגע. הפסיק את דבריו הקיבוצניק. מכרתי לו את החכה החדשה עם המנוע הסולרי, אחר כך מכרתי לו ערכת פיתיונות מהודרת כולל תיק מעור וקרסים מזהב, אחר כך ציידתי אותו באספקה של חוטי ניילון לכל סוגי הדגים למשך כל ימי חייו, אתה יודע העסקה המשולבת של תשלום חודשי של 1000$ לחודש, אחר כך שאלתי אותו היכן הוא מתכוון לדוג. מכיוון שהוא לא בדיוק ידע הצעתי לו לדוג מתוך סירה ומכרתי לו את סירת המנוע האדומה עם ארבעת מנועי המרקורי שלוש מאות כוחות סוס כולל ביטוח והשרות VIP  במאתים דולר לחודש. שאלתי אותו איך הוא מתכוון לגרור את הסירה לים ומכיון שהרכב שלו לא התאים לכך , מכרתי לו את ההאמר הצהוב שעמד בכניסה והוספתי לו במחיר מבצע את המוסך –בנה-זאת-בעצמך הכי גדול שלנו בכדי שיהיה לו היכן לאחסן אותם.

בכמה?!  כמה הוא הוציא? שאל המנהל ההמום. 765 אלף דולר.

וכל זה מלקוח  שבא לקנות חכה? מה פתאום חכה, צחק הקיבוצניק, הוא נכנס לקנות קופסת טמפונים ואז אמרתי לו שאם כבר הלך לו הסופשבוע למה שלא יצא לדוג?

כל אחד יכול להיות איש מכירות מקצועי – אם הוא רק רוצה!

מה זה מיקצוען? מקצוען לדעתי הנו מומחה למה שהוא עושה. המומחיות שלו מתבטאת ביכולת לראות את התמונה כולה וגם לשלוט בפרטים, לאחר שנבדקו על ידו ולא על ידי מישהו אחר. הוא מבין בדברים בהם הוא עוסק, ועוסק רק בדברים שהוא מבין בהם. איך הגדרה זו מתיישבת אם הטענה שכל אחד יכול להיות איש מכירות מקצועי?

כבר כתבתי בפוסט הקודם שכולנו נולדנו עם כישורים בסיסיים המאפשרים לכל אחד מאיתנו לעסוק במכירות. מה שנותר לעשות זה רק לפתח אותם. בדיוק לזה מכוון החלק השני של המשפט – אם הוא רק רוצה! רצון אינו רק בגדר מחשבה או חלום. רצון הנו היכולת, המשמעת וההתמדה להפוך את החלום הזה למשהו ממשי. אמר כבר מישהו שהעולם מריע רק למעשים. הרצון שלנו בא לידי ביטוי בעשייה שלנו ובאחריות שאנו לוקחים על חיינו. למעשה כל מי שרוצה, חולם, שואף להצליח בחייו (מבלי להיכנס כרגע להגדרה מה זו הצלחה), לא יוכל לעשות זאת ללא כישורי מכירה ברמה גבוהה. אתם מוזמנים לבחון כל סיפור הצלחה מכל תחום שהוא. אם תנתחו אותו תמצאו שם את כל המיומנויות והגישות שהופכות אדם ממוצע ? אדם מן היישוב?  (האם היית מדיר/ה את עצמך כאדם כזה?) לאיש מכירות מקצוען.

החברה שלנו אינה מעריכה מספיק את אנשי המכירות שלה. ניתן לראות את זה במכבסת המילים המקובלת –  במקום לקרוא לאנשי מכירות בשמם, ממציאים כל מני שמות, רק לא לקרוא לילד בשמו – מנהל תיקי לקוחות, מנהל אזורי, מנהל קשרי לקוחות וכד’. ללא אנשי מכירות כל הכלכלה תעצור. איש המכירות המודרני ניצב בראש הפירמידה התעסוקתית. אם הוא מקצוען אמיתי הוא עולה עשרות מונים מבחינת הכישורים, רמת האינטליגנציה הרגשית, היכולת לתקשר עם אנשים, להתמודד ולפתור בעיות, ליזום ולהניע  כל בעל תפקיד אחר. אם אתה איש מכירות מקצוען קרוב לוודאי שתצליח בכל תחום שתבחר וגם תהיה מאושר רוב הזמן.
היופי שבדבר, הקסם הוא – שאין שום קסם. כל מה שצריך לעשות – זה רק לרצות!

*לחץ/י כאן לקבלת פרטים על סדנת מכירות הבאה שלנו>>>